Мешканець Кропивницького, 17-річний учень Руслан Коптєв створив спеціальний пристрій для очищення водойм від легкого сміття.

Мешканець Кропивницького, 17-річний учень Руслан Коптєв створив спеціальний пристрій для очищення водойм від легкого сміття.

Про це повідомляє місцеве видання «Рідний Край».

Учень назвав робота «Riveroni», за його словами, він збиратиме сміття на поверхні річки. Хлопець розповів, що розробив пристрій у школі програмування «Ш++».

«Створити робота, який би збирав річкове сміття, мені запропонував наставник школи програмування Роман Шмельов. Я захопився цією ідеєю», — розповів Коптєв.

За словами учня, він зібрав пристрій із підручних матеріалів. Водночас, робот оснащений GPS, камерою і сонячною батареєю для автономної роботи.

«Наразі робот «Riveroni» має з обох боків два гребних гвинта, які дозволяють рухатися у будь-який бік, навіть крутитися на місці. У пластикові боксі знаходиться вся електроніка: сенсори, GPS, мобільний зв’язок», — повідомив хлопець.

За його словами, роботом можна буде керувати на відстані близько 5 кілометрів.

Принцип роботи пристрою максимально простий: посередині робота вільний простір, де згодом натягнуть сітку, у яку буде потрапляти сміття, що знаходитиметься на поверхні води.

Вже відбувся перший пробний запуск робота в річку Інгул. Повноцінно запустити «Riveroni» учень планує цієї осені.

Нагадаємо, у червні український школяр Микола Іванченко переміг на конкурсі у США з винаходом для очищення води від нафти.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: