Учені розробили сонячну панель, здатну генерувати електрику та водень із води одночасно

Команда дослідників з Лабораторії Берклі створила пристрій штучного фотосинтезу, який використовує воду і сонячне світло для отримання двох типів енергії: водню та електрики.

Пристрій отримав назву HPEV (hybrid photoelectrochemical and voltaic cell — гібридна фотоелектрохімічна та гальванічна комірка). Інженери пояснили, що нині кремнієву основу в сонячних панелелях не використовують із максимумом її можливостей. Оскільки більшості, збуджених світлом, електронів в кремнії нікуди діватися, вони втрачають свою енергію перш, ніж її можна було б використати.

Тому дослідники шукали спосіб задіяти ці електрони. Для цього вони додали електричний контакт до задньої частини кремнієвої підкладки, який відбирає частину електричного струму, що створений енергією сонячного світла. Завдяки цьому частина енергії, що зазвичай втрачається, йде на розділення водню й кисню в воді, інша частина трансформується в електрику. Отриманий водень інженери пропонують використовувати в спеціальних паливних елементах.

Попередні пристрої штучного фотосинтезу мали ефективність близько 6,8%. За словами вчених, новий пристрій забезпечує сукупну ефективність вже на рівні 20,2%.

Команда розробників планує надалі вдосконалювати систему, а також розробляти рішення для комерційного використання.

Раніше інженери розробили гібридні сонячні панелі з акумуляторами на проточних батареях