Учені проаналізували знайдений в Австралій метеорит, що дістав назву Bunburra Rockhole і виявили, що камінь був частиною раніше невідомого астероїда.

Учені проаналізували знайдений в Австралій метеорит, що дістав назву Bunburra Rockhole і виявили, що камінь був частиною раніше невідомого астероїда.

Про це пише Fox News.

Астероїд був досить великим, щоб у ньому можна було виділити ядро, мантію і кору і мав приблизно сферичну форму.

Bunburra Rockhole впав на Землю у липні 2007 року. Він став першим метеоритом, відновленим із задіянням Desert Fireball Network — мережі австралійських камер, що спостерігають за вхідними в атмосферу астероїдами.

Під час дослідження базальтового метеорита вчені з Університету Кьортін в Перті встановили, що в різних частинах метеориту міститься аномальна кількість кисню. Ізотопи кисню в метеориті можуть бути свого роду «відбитком пальця» для ідентифікації небесного тіла, з якого виник метеорит.

Велика частина базальтових метеоритів, які знаходили на Землі, залишилися від масивного астероїда Веста, діаметром 500 кілометрів. Вулканічна активність на Весті, внаслідок якої формується базальтова порода, припинилася близько 4,5 мільярдів років тому. Отже, будь-які базальтові метеорити, які походять від Вести, старші за цей вік.

Водночас в результаті ізотопного аналізу метеорита Bunburra Rockhole встановили, що його вік — близько 3,6 мільярда років.

Таким чином він міг утворитися внаслідок сильного зіткнення астероїдів. Оскільки вченим не відомі інші метеорити з таким хімічним складом, дослідники вважають, що астероїд, від якого вони походять, швидше за все, був повністю зруйнований під час зіткнення.

Досі єдиними відомими базальтовими метеоритами були ті, які походять від Вести.

В ніч проти 17 листопада у небі Фінляндії, Росії та Норвегії можна було спостерігати метеор.

Поділитись: