УКРАЇНА

Учні з різних міст України скаржилися на ЗНО з англійської: у центрі якості освіти відповіли на звернення

2 червня, 2018 22:48
УКРАЇНА/Учні з різних міст України скаржилися на ЗНО з англійської: у центрі якості освіти відповіли на звернення
Зберегти
Вигляд
Після тестування школярі з десятків міст України поскаржилися на погані умови його проведення.

Український центр оцінювання якості освіти, який регулює проведення Зовнішнього незалежного оцінювання, надав роз’яснення щодо результатів ЗНО з англійської мови, що пройшло 1 червня. Після тестування школярі з десятків міст України поскаржилися на погані умови його проведення.

Про це йдеться на сторінці УЦОЯО у Facebook.

Учні та їхні батьки висловилися щодо проблем з частиною аудіювання під час тестування з англійської мови. Більшість скарг надійшло через погану якість звуку, нерозбірливу вимову та застарілу техніку, на якій було ледве чутно розмову.

«Я знаю англійську досить непогано, але ЗНО було складне, особливо частина з аудіюванням. Магнітофон не могли увімкнути дуже довго, аудіювання не було чутно, бо я сиділа далеко і було чутно відлуння. Я наробила 16 помилок у всьому тесті, в мене був такий шок, я ще досі відійти не  можу. Коли я тренувалась, максимум було по 5 помилок. Пробне я склала на 192 бали. Мене просто це дуже засмутило і образило», — розповіла у коментарі Громадському випускниця з Тернополя Христина Полотнянко.

Скарги щодо неякісної частини аудіювання під час тестування з англійської надійшли з Києва, Київської області, Львова й області, Хмельницького, Тернополя, Умані, Ужгорода та інших міст.

«Сьогодні розмовляла з викладачем, яка сама робила аудіювання , так би мовити «для себе». Її враження: звук навіть через ноутбук не якісний, вимова спікерів дивна. Хоча зміст самого аудіювання їй дуже сподобався. На її думку, текст та питання до нього дуже продумані та справді перевірили б знання мови, якби були проведені якісно», — розповіла Громадському мати Ірина Краснопольська, донька якої цього року складала ЗНО з англійської.

Школярка з Хмельницького повідомила, що на пробному ЗНО з англійської якість звуку була нормальною, однак на основній сесії «усі слова змішалися докупи через ехо, шуми та «зжовування» ключових слів».

У Броварах учні заявили, що в школі були старі колонки, репіння яких заважало почути аудіозапис.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що найбільше скарг надійшло з Києва.

«Ми вдячні кожному учаснику тестування, який подав свою апеляцію. Заяви та зібрані матеріали щодо них спрямовані на розгляд до регламентних комісій відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти», — йдеться у відповіді УЦОЯО.

У центрі додали, що учасники тестування скаржилися й на вимову дикторів, утім заявили, що «вимова дикторів є необхідною вимогою для створення завдання різної складності».

В УЦОЯО зазначили, що максимальні 200 балів отримає не той учень, який виконав вірно усі завдання тесту, а той, хто набере серед усіх найбільшу кількість балів. Крім того експертна комісія Центру зазначила, що ретельно вивчаються завдання тесту і після цього лише встановлюється поріг «склав/не склав».

«З огляду на це усі учасники тестування можуть бути впевненими, що для занепокоєння нема причин. Сама система ЗНО відпрацьована достатньо, щоб бути не вразливою до окремих організаційних проблем тестування», — заявили в УЦОЯО.

Раніше повідомлялося, що у зовнішньому незалежному оцінюванні з англійської, яке відбулось 1 червня, взяли участь 94 % зареєстрованих. На тестування не допустили 27 людей.

Пов`язані новини