Міністерство охорони здоров’я планує не видавати квоти на купівлю етилового спирту без акцизу виробникам настоянок, які часто використовують як заміну алкогольних напоїв.

Про це повідомила очліьниця МОЗ Уляна Супрун.

«Існує прикра практика використовувати спиртовмісні настоянки замість алкоголю. Зараз їх можна придбати в аптеці, і вони значно дешевші за алкогольні напої. Бо на відміну від виробників алкогольних напоїв, виробники «лікувальних» настоянок не сплачують акциз», — написала вона у Facebook.

Супрун наголосила, що постійне підвищення акцизів на алкоголь і тютюн, «як би це комусь не подобалося», є складовою захисту громадського здоров’я.

Очільниця МОЗ зазначила, що відомство визначає квоти для виробництва різноманітних лікарських засобів, і останнім часом МОЗ отримує запити збільшити квоти для виробників настоянок.

«Аби припинити використання ліків як доступного «алкоголю», МОЗ України припинить видавати квоти на продаж етилового спирту виробникам настоянок. Вже готовий відповідний проект постанови. Виробники спиртовмісних настоянок будуть купувати спирт і платити акциз, як це роблять, наприклад, виробники горілчаних напоїв», — підкреслила Супрун.

Також вона нагадала, що одна з найпопулярніших настоянок — так званий «Бояришнік».

«Імовірно, ви могли неодноразово бачити порожні склянки з-під настоянки глоду доволі далеко від медичних закладів або ж у місцях, мало придатних для лікування», — написала Супрун.

Нагадаємо, на початку червня уряд запропонував збільшити мінімальні ціни на алкогольні напої на 7-10%.

Поділитись: