Угорський парламент не розглянув заявку Швеції про вступ до НАТО: партія Орбана проігнорувала засідання

Панівна коаліція на чолі з партією «Фідес», лідером якої є прем’єр—міністр Угорщини Віктор Орбан, проігнорувала позачергове засідання в парламенті, на якому повинні були розглянути ратифікацію заявки Швеції про вступ до НАТО.

Про це пишуть Telex та Bloomberg.

Опозиційні партії ініціювали позачергове засідання 5 лютого, щоб якомога швидше схвалити вступ скандинавської країни до Північноатлантичного Альянсу. Проте члени «Фідес» та їхні союзники по коаліції з Християнсько-демократичної народної партії бойкотували засідання.

За дві години до засідання лідер фракції «Фідес» Мате Кочиш написав на своїй сторінці у Facebook, що ратифікація заявки Швеції про вступ до НАТО може відбутися на початку чергової сесії парламенту, але для цього потрібна зустріч прем’єр-міністрів Угорщини Віктора Орбана та Швеції Ульфа Крістерссона у Будапешті.

Тим часом представники опозиційних партій виступали у напівпорожній сесійній залі. З галереї за цим спостерігав посол США в Угорщині Девід Прессман, а також посли Нідерландів, Норвегії, Данії, Польщі та Словаччини. Припускається, що іноземні дипломати відвідали засідання угорського парламенту на знак тиску на Угорщину.

Менше ніж через годину сесію парламенту закрили. Наступна можливість схвалити заявку Швеції буде 26 лютого, коли законодавча влада Угорщини збереться на чергове засідання після зимових канікул.

Що передувало?

Угорський уряд і політики з партії «Фідес» місяцями обіцяли, що Угорщина не буде останньою країною-членом, яка ратифікує вступ Швеції до НАТО, але це сталося. Два тижні тому за прийняття північної країни до Альянсу проголосував парламент Туреччини.

В останній момент перед голосуванням турецького парламенту Віктор Орбан без успіху запросив прем’єр-міністра Швеції до переговорів, але у відповідь шведи сказали, що не бачать причин для зустрічі. Однак, згідно з короткою відповіддю міністра закордонних справ Швеції Тобіас Більстрема, вони сподіваються, що Угорщина якнайшвидше ратифікує членство Стокгольма в НАТО. Угорський прем’єр пообіцяв якомога швидше закрити це питання.