Життя

УГКЦ: Ми знаходимось в Донецьку з дозволу місцевої влади

Життя/УГКЦ: Ми знаходимось в Донецьку з дозволу місцевої влади
Зберегти
Вигляд

Представництво Української греко-католицької церкви в тимчасово окупованому Донецьку узгоджує свою діяльність з керівництвом так званої «Донецької народної республіки».

Про це в ефірі Громадського заявив канцлер Донецького екзархату УГКЦ Василь Пантелюк.

«Ми там знаходимося зараз з дозволу місцевої влади. І те що сталося в нас – такого ніколи раніше не було, щоб такі мітинги збирались біля нашої церкви. І з такими лозунгами, наприклад, що є насилля над православними людьми», – сказав Пантелюк.

Він підтвердив, що акції протесту під церквою були організовані так званою «Молодіжною республікою».

«Нам сказали, що це одна з молодіжних організацій «ДНР», вона була організатором цього мітингу… Було від 500 до 1000 людей», – зазначив Пантелюк.

В той же час, за його словами, представництво УГКЦ достеменно «не знає, хто дав на це дозвіл, і не може назвати конкретну людину».

Нагадаємо, в окупованому Донецьку місцеві мешканці пікетували греко-католицький храм Покрови пресвятої Богородиці. Учасники акції звинуватили представників церкви у діяльності, що підриває цілісність сепаратистських угруповань та підбурює до війни.

Учасники акції звинувачували представників церкви у закликах до заворушень, у підривній діяльності всередині підконтрольних бойовикам районах. Мітингувальники також тримали в руках транспаранти з написати «Ні сектам у ДНР» і навіть звинувачували греко-католиків у зв’язках із ЦРУ.

Пов`язані новини