Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер привітав українців з набуттям чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС та зазначив, що євроінтеграція є здобутком учасників Революції гідності та реформаторам.

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер привітав українців з набуттям чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС та зазначив, що євроінтеграція є здобутком учасників Революції гідності та реформаторів.

Про це ідеться у прес-релізі Зовнішньої дипломатичної служби ЄС.

«Незважаючи на всі виклики, ми досягли цього. Вступом в силу Угоди про асоціацію з Україною Європейський Союз виконує свою обіцянку нашим українським друзям. Я дякую усім тим, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані та тим, хто намагається реформувати країну на краще. Це свято для нашого європейського континенту», — сказав він.

Відповідно до Угоди про асоціацію, Україна взяла на себе зобов'язання щодо структурних реформ у сферах демократії, прав людини, верховенства права, належного врядування, торгівлі та сталого розвитку. Угода про асоціацію також передбачає поглиблене співробітництво в галузі охорони довкілля, соціального розвитку та захисту, транспорту, захисту прав споживачів, рівних можливостей, освіти, молоді та культури, промисловості та енергетики.

Набуття чинності угодою дасть новий імпульс співпраці в таких галузях, як зовнішня політика та політика безпеки, правосуддя, оподаткування, управління державними фінансами, наука та технології, освіта та цифрові технології, зазначається у повідомленні ЄС. 

Угода про асоціацію обговорювалася в період між 2007 та 2011 роками і підписана 21 березня та 27 червня 2014 року. Значні частини Угоди про асоціацію були тимчасово застосовані з 1 листопада 2014 року та 1 січня 2016 року. 

1 вересня 2017 року Угода про асоціацію Україна-ЄС набула чинності у повному обсязі. 

21 листопада 2013 року тодішній уряд заявив  про припинення підготовки до підписання угоди, що стало причиною для початку Революції гідності. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile