Угорщина викликала посла Росії через зневажливий коментар генерального директора державної агенції «Россия сегодня» Дмітрія Кісельова про антикомуністичне повстання 1956 року.

23 жовтня угорці відзначали 60-ту річницю антикомуністичної революції, повідомляє портал HVG.hu.

«Ми даємо чітко зрозуміти, що не будемо ставитися толерантно до будь-яких зневажливих ремарок щодо повстання 1956 року і наших героїв», – йдеться у заяві МЗС Угорщини.

На російському державному телебаченні назвали повстання «бунтом» під час якого «тисячі колишніх нацистів були звільнені з в’язниці». Під час програми Кісельов заявив, що події 1956 року в Угорщині «були першою кольоровою революцією, за якою стояли західні сили, зокрема, США».

Антикомуністичне повстання в Угорщині 1956 року придушили радянські війська, зокрема, танкові підрозділі. Тоді загинули десятки тисяч цивільних, близько 300 тисяч угорців стали біженцями на Заході, а у самій країні прорадянський уряд Яноша Кадара вдався до масових репресій.

У 1968 році за угорським сценарієм радянські танки придушили подібні процеси у Чехословаччині, відомі як «празька весна».

Поділитись: