Ухвалення Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов щодо Волинської трагедії є викривленою, політично і юридично некоректною оцінкою трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині.

Про це йдеться у заяві комітету Верховної ради України у закордонних справах.

«Ухвалення Сенатом і Сеймом Республіки Польща антиукраїнських постанов перекреслює весь конструктивний політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення та примирення і вшанування пам’яті невинно убієнних українців та поляків», – йдеться у заяві.

Також повідомляється, що Сейм Республіки Польща проігнорував пропозицію Верховної Ради України спільно вшанувати жертв Волинських подій шляхом ухвалення спільної заяви, проект якої був заздалегідь переданий польським парламентарям та залишився без будь-якої реакції.

Комітет Ради розглядає прийняття Сенатом і Сеймом Республіки Польща цих постанов як провокативну акцію націоналістичних сил в Республіці Польща і як таку, що свідомо спрямована на підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин.

В документі зауважується, що Україна та Республіка Польща вже дали спільну об’єктивну оцінку історичним подіям, зокрема на Волині, у погоджених обома сторонами у спільних заявах президентів, парламентів та керівників церков, починаючи від 1997 року.

Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі проголосував за визнання Волинської трагедії геноцидом.

Поділитись: