Україна екстрадувала громадянина Росії Тимура Тумгоєва та заперечила його участь у Антитерористичній операції на сході України.

Генеральна прокуратура України екстрадувала громадянина Росії Тимура Тумгоєва та ствердила, що не має інформації про його участь у Антитерористичній операції на сході України.

Про це повідомив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

Лисенко зазначив, що в Росії Тумгоєва обвинувачують в участі у формуванні «Ісламської держави», яке працювало проти урядових військ Сирійської Арабської Республіки.

Речник вказує, що Тумгоєва не приховував участі в цій організації.

Також громадянин Росії двічі просив про Україну про отримання статусу біженця — міграційна служба відмовмила в обох випадках.

Представник Харківської правозахисної групи Борис Захаров сказав, що Україна видала Росії Тумгоєва пропри заборону Комітету ООН з прав людини, передає Центр інформації про права людини.

«Півтора роки тому ми отримали заборону Комітету на видачу. Після цього Україна повинна була надіслати усі необхідні матеріали до комітету, мала відбутися комунікація. І до остаточних висновків комітету його не мали права видати. Але, оскільки наші адвокати не отримували ніяких документів щодо цієї комунікації, відповідно, заборона не могла бути знята», — сказав Захаров.

Лисенко вказав, що Європейський суд з прав людини вже скасував дію усіх обмежувальних заходів.

«Тобто, і Європейським судом не було встановлено перешкод для розгляду Україною запиту про видачу вказаної особи», — зазначив Лисенко.

Також речник Генпрокуратури стверджує, що попри повідомлення у ЗМІ щодо участі Тумгоєва в АТО, упродовж розгляду прокуратурою запиту про екстрадицію Тумгоєва (понад 2 роки) будь-якої інформації «про участь в АТО чи бажання брати в АТО не надходило, жодного разу про це не заявила сторона захисту».

 

Поділитись: