Україна готова до обміну за формулою «42 на 228». Про це повідомила народний депутат Ірина Геращенко.

Українська сторона готова передати на окуповані території  ту кількість людей, яку вимагають їх представники, однак протилежна сторона сильно занижує дані.

Про це повідомила народний депутат Ірина, представник України в гуманітарній підгрупі, Ірина Геращенко.

«Сьогодні ОРДО заявили , що в них утримується 42 українці. Ми висловили пропозицію негайно передати 228 тих громадян (у випадках, де це дозволяє законодавство і правове поле) , яких вони запитували в своїх запитах, заради негайного звільнення цих 42 українців-героїв, цивільних і військових. І потім працювати далі по пошуку і звільненню всіх інших», — написала вона у facebook. 

За словами Геращенко, представники самоназваних республік готові видати лише 8 полонених з 42.

«Вони підтверджують наявність лише 6 затриманих, натомість вимагають амністувати і звільнити більше 440 осіб , тому дуже важкі переговори, але маємо шукати компроміс», — написала Геращенко. 

За її словами, Міжнародний комітет Червоного Хреста зміг отримати від 31 заручника, які утримуються на окупованих територіях, листи до родичів.

При цьому, українська сторона звернулася до представників самоназваних «ЛНР» та «ДНР» з проханням так само проявити гуманізм і змінити запобіжний захід історику Ігорю Козловському, а також п'яти підліткам, утримуваним «за диверсії», щоб ти змогли повернутися додому до своїх родин, які проживають в Донецьку.

Раніше, очільник МЗС Німеччини та голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Франк-Вальтер Штайнмайєр висловив впевненість, що обмін полоненими на Донбасі відбудеться до Різдва.

Нагадаємо, 29 листопада відбулася зустріч «Нормандської четвірки»на рівні голів МЗС, де Штайнмайєр представляє Німеччину. Сторони узгоджували безпекові та гуманітарні питання на Донбасі.

Поділитись: