УКРАЇНА

Україна готова вимагати в ООН визнання Голодомору геноцидом — експерти

26 листопада, 2016 20:46
УКРАЇНА/Україна готова вимагати в ООН визнання Голодомору геноцидом — експерти
Зберегти
Вигляд
lead
Україна зробила всі необхідні кроки для того, щоб на міжнародному рівні вимагати визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу

Україна зробила всі необхідні кроки для того, щоб на міжнародному рівні вимагати визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це в ефірі Громадського розповіли Володимир Тиліщак, заступник голови українського інституту національної пам`яті та Станіслав Кульчицький, історик.

 «Не так давно я опублікував велику статтю, де висунув пропозицію на чергову круглу річницю, щоб наша держава і громада пішли в ООН і вимагали, щоб світова спільнота визнала Голодомор геноцидом. Досі ми маємо тільки закон України, який був прийнятий 2006 року», — сказав Володимир Тиліщак.

«Визнання та ставлення до Голодомору як до геноциду — це питання пам’яті. Українське суспільство пройшло вже той шлях, щоб ми всі усвідомили цей злочин як геноцид», — зазначив Станіслав Кульчицький.

Він також зазначив, що Україна виконала всі необхідні умови для визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

 Крім того, за його словами, більшість мешканців України на сьогодні вважають голодомор 1932-1933 років саме геноцидом.

«Наше суспільство досі пригнічене тим, що сталося у ті роки. І для того, щоб відійти від цього, треба добре усвідомити ті події», — наголосив Тиліщак.

Станіслав Кульчицький додав, що «Голодомор не просто був голодом, а цілеспрямованою політикою вбивства. Таке усвідомлення нам дуже потрібне».

Він також підсумував, що Україна дала оцінку Голодомору і на рівні закону, і на рівні розслідувань. «Ми готові говорити про це на міжнародному рівні», — сказав він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять жертв Голодомору

Пов`язані новини