Життя

Україна готує два позови проти РФ в міжнародний суд ООН

Життя/Україна готує два позови проти РФ в міжнародний суд ООН
Зберегти
Вигляд

Міністерство юстиції України готує позов до Міжнародного суду ООН проти Російської Федерації щодо фінансування тероризму, а також порушення прав людини на території анексованого Криму.

Про це під час парламентських слухань повідомив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

«Крім трьох міждержавних позовів, які є в Європейському суді з прав людини, ми готуємо позов у Міжнародний суд ООН за конвенцією про заборону фінансування тероризму, а також про расову дискримінацію», – сказав він.

За словами Петухова, ці позови зумовлені тим, що зараз фіксуються факти дискримінації, зокрема кримських татар і релігійних громад на території анексованого півострова.

«Люди зникають, а потім знаходять понівечені тіла. І ніхто не несе за це відповідальності», – констатував Петухов.

Окрім того, Україна продовжує збирати докази порушення прав людини на окупованій території і приєднує їх до справ, які знаходяться на розгляді ЄСПЛ.

Петухов наголосив, що Росія несе основну відповідальність за безпеку і дотримання прав громадян України в Криму.

Також заступник міністра юстиції зауважив, що Україна, як держава, якій належить ця територія і громадяни якої там проживають, має обов'язок вимагати від РФ дотримання цих зобов'язань і робити все можливе для деокупації Криму.

Нагадаємо, раніше МЗС України розпочало підготовку переговорів щодо деокупації Криму.

Пов`язані новини