Політика

Україна готує ще один позов проти Росії до ЄСПЛ

Політика/Україна готує ще один позов проти Росії до ЄСПЛ
Зберегти
Вигляд

У вересні Україна планує подати ще один позов проти Росії до Європейського суду з прав людини.

Про це під час зустрічі представниками Європейської служби зовнішньої діяльності щодо обговорення наслідків незаконної окупації частини території України повідомив заступник Міністра юстиції Антон Янчук, передає прес-служба Мін’юсту.

«У вересні ми збираємося подати  ще один позов проти Російської Федерації щодо фактів порушення Конвенції з прав людини, які не охоплюються попередніми судовими позовами», - заявив Янчук.

За словами заступника міністра, українська сторона зараз проводить переговори з РФ щодо тлумачення і застосування частини конвенцій ООН, де російська Федерація визнає юрисдикцію відповідного арбітражу. 

Крім того, ми збираємося почати такі переговори щодо решти міжнародних договорів, де Російська Федерація визнає юрисдикції міжнародних судів та відповідних арбітражних інститутів. У результаті ми використаємо більшість інструментів врегулювання міжнародних спорів України і Російської Федерації щодо окупації АР Крим, організації та фінансування конфлікту на Донбасі», – зазначив він.

На сьогодні у провадженні Європейського суду з прав людини перебувають три міждержавних справи «Україна проти Росії».

Пов`язані новини