УКРАЇНА

Україна готує жорстку реакцію на заклики голови ПАРЄ відновити діалог з Москвою

УКРАЇНА/Україна готує жорстку реакцію на заклики голови ПАРЄ відновити діалог з Москвою
Зберегти
Вигляд

Перший заступник голови Верховної Ради і член української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Ірина Геращенко повідомила, що Україна готує жорстку реакцію на заклик президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмонта відновити діалог з Росією. Про це вона написала у Facebook в суботу, 25 червня.

«В усій красі показав себе президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт, який протяг на бюро і сам підтримав заяву, що в ПАРЄ спільні з РФ цінності і пора, мовляв, повертати дорогу російську делегацію до страсбурзьких круасані», – написала Геращенко.

Вона зазначила, що українська сторона підготувала лист до Генсека РЄ Турбйорна Янгланда з вимогою пояснити його відповідь на сесії ПАРЄ , що інформація про порушення прав людини на Донбасі і в Криму не потрапила до його звіту, бо туди не пускають моніторингові місії.

За її словами, тільки жорстка і активна позиція на міжнародному фронті «примусить європейців не забувати про Крим і Донбас».

Нагадаємо, координуючий орган Парламентської асамблеї Ради Європи розробив декларацію про спільні цінності з РФ та необхідність «рухатись на зустріч».

21 червня Європейський союз попередньо погодив рішення продовжити економічні санкції проти Росії ще на півроку. 17 червня ЄС продовжив на рік економічні санкції щодо Криму.

Разом з тим, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц заявив, що Євросоюз повинен рухатися в напрямку поступової відміни антиросійських санкцій.

Пов`язані новини