Україна та Польща мають випрацьовувати єдину позицію щодо бачення спільної історії, однак ані Польща, ані Україна не можуть забороняти один одному святкування тих чи інших подій

Україна та Польща мають випрацьовувати єдину позицію щодо бачення спільної історії, однак ані Польща, ані Україна не можуть забороняти одна одній святкування тих чи інших подій.

Про це в ефірі Громадського повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Ми можемо випрацьовувати спільну позицію, і цим мають займатися історики. Але коли паралельно будуть звучати заяви політиків про те, що в сусідній державі не можна відзначати такі-то річниці створення УПА, то це свідчить про незрілість політика», — сказав він.

За словами В’ятровича, заяви з боку польського політика Качинського щодо трактування ролі Української повстанської армії в історії держави не є його приватною думкою.

«Це бажання нав’язувати своє бачення є елементом державної політики в сучасній Польщі», — заявив він.

«Єдиною відповіддю на такого роду заяви має стати достойне відзначення 75-ліття створення Української повстанської армії. Ми вже мали одного сусіда східного, який починав з того, що вказував на те, хто є героєм тих подій минулого і цей сусід вирішив, що має визначати наше майбутнє», — зазначив В’ятрович.

Раніше лідер керівної партії Польщі «Право і Справедливість» Ярослав Качинський заявив, що майбутнє польсько-українських відносин «під питанням» через трактування в Україні власної історії, зокрема, ролі Української повстанської армії.

«Все ще не визначено, чи Україна у формуванні історичної політики стане на позицію, яку в Польщі вважають неприйнятною; (чи буде) опиратися у своїй історичній легітимізації на традиції УПА, тобто традиції організації, яка вчинила злочини проти поляків, або зверне з цього шляху», — заявив Качинський.

Поділитись: