Туреччина і Україна домовилися про співпрацю у сфері атомної енергетики, авіабудування і розвитку транзитних коридорів, а також в газових і будівельних проектах, повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Ці та інші домовленості були досягнуті сьогодні в рамках 10-го засідання міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва.

«Разом із Туреччиною Україна може розробляти й виробляти нові пасажирські й транспортні літаки на базі «Антонова», — написав Зубко у Twitter.

За його словами, сторони також домовилися про те, що Україна буде консультувати Туреччину з приводу безпеки атомних електростанцій, підготовки всіх категорій персоналу АЕС, стажування в Україні турецьких студентів і аспірантів.

Також, за даними Зубка, Анкара пообіцяла, що українській металургійній продукції буде легше вийти на ринок Туреччини.

Українці і турки можуть попрацювати і в будівельних і інфраструктурних проектах, зокрема для підтримки кримських татар.

«Обговорили можливість вступу України у важливий проект «Південний газовий коридор» в разі економічної доцільності і забезпечення недискримінаційного доступу до відповідних потужностей. Турецька сторона запросила ДП УкрНДНЦ стати членом Міжрегіонального союзу стандартизації (BASB)», — зазначив Зубко.

Поділитись: