УКРАЇНА

Україна і Туреччина не домовились про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень

УКРАЇНА/Україна і Туреччина не домовились про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень
Зберегти
Вигляд

Україна і Туреччина не змогли досягти консенсусу в питанні лібералізації автомобільних вантажних перевезень.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури України з посиланням на заступника міністра Юрія Лавренюка, який очолював українську делегацію на дводенному засідання змішаної українсько-турецької комісії з питань автомобільних перевезень в Анкарі.

«Будь-які варіанти збільшення кількості вантажних перевезень з України до Туреччини, на загальному тлі збільшення товарообігу, турецька сторона відкидає. Запропоновані турецькою стороною «паритети» і процентні співвідношення» з кількістю перевезень, здійснених турецькими перевізниками, є неприпустимими і прямо суперечать нормам міжнародних документів, а це в першу чергу СОТ і угоду між Україною і Туреччиною», — сказав він.

За словами Лавренюка, українська сторона підкреслювала, що експорт з України до Туреччини вдвічі перевищує імпорт, і кількість перевезень необхідно збільшувати, враховуючи вимоги розвитку ринку і торгівлі між нашими державами. Але ці аргументи були відхилені.

Він підкреслив, що така позиція турецької сторони може змусити Україну вжити відповідних заходів. Зокрема, мова може йти про введення платного транзитного проїзду через територію України для турецьких перевізників.

«Це обумовлено тим, що українські перевізники практично не користуються транзитом через Туреччину, а турецькі перевізники, в свою чергу, проїхали транзитом Україну тільки в 2015 році більше 25 тис. разів», — зазначив Лавренюк.

Пов`язані новини