Війна

Україна ініціює створення в Мінську підгрупи з питань кордону

Війна/Україна ініціює створення в Мінську підгрупи з питань кордону
Зберегти
Вигляд

Україна наполягає на створенні п’ятої підгрупи в Тристоронній контактній групі — з питань повернення контролю над україно-російським кордоном.

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, нова структура буде вирішувати проблему повернення контролю над україно-російським кордоном, як однієї з умов Мінських домовленостей.

«Питання кордону для української сторони принципове, весь цей рік ми боремося за те, щоб була створена підгрупа з питання повернення контролю над кордоном, а також про допуск ОБСЄ до російсько-українського кордону, щоб міжнародна нейтральна організація могла контролювати, що там відбувається», — сказала Геращенко.

Вона також повідомила, що на сьогоднішніх перемовинах у Мінську, українська сторона виступила з ініціативою припинити вогонь напередодні 1 вересня. За її словами, на лінії розмежування у Луганській області розташовані 126 навчальних закладів, в окремих районах минулого року діти не могли відвідувати школи через бойові дій. 

Нагадаємо, що в рамках Тристоронньої контактної групи за участі представників України, ОБСЄ та Росії працює 4 підгрупи з врегулювання конфлікту: гуманітарна, політична, економічна і групи з питань безпеки. 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що ситуація з виконанням Мінських угод надзвичайно складна

Пов`язані новини