Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи готується достроково поставити під сумнів повноваження президента асамблеї Педро Аграмунта.

Про це повідомила віце-спікерка, учасниця делегації Верховної Ради в ПАРЄ Ірина Геращенко, передає «Європейська правда».

Геращенко зауважила, що «останнім часом Аграмунт робить публічні заяви, які повністю відповідають російській позиції, в тому числі – ініціює зняття з РФ політичних санкцій, накладених асамблеєю».

«Ми не можемо ігнорувати, тому вже ведемо консультації з колегами по групі. У нас були розмови щодо цього не лише в політгрупі ПАРЄ, але також і з керівництвом «Європейської народної партії», і там справді занепокоєні через позицію Аграмунта», — наголосила віце-спікерка.

Вона окремо зазначила, що на даний момент українська делегація ще не запустила процедуру відкликання президента, але готується до цього кроку.

Юридично запустити процедуру зміни президента буде можливо лише в січні, під час відкриття чергової сесії, коли будуть підтверджуватися повноваження керівництва асамблеї.

За існуючою традицією, ПАРЄ обирає нового президента кожні два роки, 2016 рік є першим для Аграмунта. Однак в разі, якщо українська делегація отримає значну підтримку колег з інших країн, його повноваження можуть не продовжити на 2017 рік.

Нагадаємо, 10 жовтня президент ПАРЄ офіційно попросив повернути Росію до асамблеї. Він зробив таку заяву, відкриваючи осінню сесію ПАРЄ.

Поділитись: