Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна має вжити дзеркальних заходів через зупинку ФСБ Росії українських суден в Азовському та Чорному морях.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна має вжити дзеркальних заходів через зупинку ФСБ Росії українських суден в Азовському та Чорному морях.

Про це повідомляє «Укрінформ».

На думку міністра, це питання повинна розглянути Рада національної безпеки та оборони України.

«Ми фіксуємо з квітня цього року регулярні огляди з метою зупинки суден, які йдуть в напрямках Маріупольського і Бердянського морських портів, ми розуміємо що РФ робить це зумисно, щоб змусити судновласників змінити порти та маршрути, я впевнений, що їм цього зробити не вдасться», — заявив Омелян.

Раніше в Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

10 липня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що російські спецслужби затримали в Азовському морі 7 торговельних суден, які йшли з/до Маріуполя чи Бердянська. Натомість прикордонники спростували заяви Сироїд про затримання та повідомили Громадському, що ФСБ Росії зупиняла судна для огляду.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Наприкінці травня ФСБ Росії затримала 5 суден в акваторії Азовського моря.

4 травня ФСБ РФ заявила про затримання в Криму українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу акваторії Чорного моря.

Згідно із заявою ФСБ РФ, судно ловило у російських водах камбалу-калкана, вилов якої нібито заборонено у період з 25 квітня по 5 червня. У моряків, згідно з повідомленням ФСБ, вилучили понад 9 км сітки, 161 камбалу, трьох акул-катранів і чотирьох трав'яних крабів.

Українські прикордонники підтвердили затримання українського судна неподалік Криму.

Як повідомили у ДПСУ, судно було оформлене належним чином і мало дозволи на вилов риби у межах територіального моря або 12-мильної економічної зони.  

МЗС України направило Росії ноту через затримання українського судна.

17 травня суд в анексованому Криму взяв під варту капітана затриманого українського судна.

Поділитись: