Війна

Україна має повернути Дебальцеве за домовленостями 2014 року – АП

3 лютого, 2017 14:30
Війна/Україна має повернути Дебальцеве за домовленостями 2014 року – АП
Зберегти
Вигляд
Україна наполягає на дотриманні Мінських домовленостей від вересня 2014 року щодо лінії розмежування, згідно з якими Дебальцеве має перейти під український контроль.

Україна наполягає на дотриманні Мінських домовленостей від вересня 2014 року щодо лінії розмежування, згідно з якими Дебальцеве має перейти під український контроль.

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

«Ми повинні повернутися до лінії розмежування від вересня 2014 року. І повернути Дебальцеве», – сказав він.

«Нам вдалося піти в контрнаступ, тому лікті треба кусати бойовикам російським», – сказав Єлісєєв, коментуючи загострення бойових дій в районі Авдіївки.

Він додав, що переговори у «Нормандському форматі» щодо врегулювання конфлікту на Донбасі продовжаться, однак обговоренню термінів скликання і проведення зустрічі керівників країн «Нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція, Росія) має передувати встановлення режиму припинення вогню на Донбасі.

«Ми також зацікавлені, щоб американська сторона була поінформована щодо нашої позиції по Мінську. Щоб найвище керівництво було поінформовано. Ми працюємо в цьому напрямку», – додав Єлісєєв.

При цьому він зауважив, що українська сторона спільно з адміністрацією президента США в даний час планує візит президента України Петра Порошенка до Вашингтона.

У жовтні 2016 року представникам самоназваних «ЛНР» і «ДНР» під час відеоконференції Тристоронньої групи нагадали, що окуповане місто Дебальцеве повинно контролюватись Україною згідно з меморандумом 2014 року.

20 жовтня бойовики самоназваної «ДНР» заявили, що у рамках розведення сил на Донбасі не віддадуть Дебальцеве.

Що відбувалось в Авдіївці протягом п’яти днів з 29 січня читайте у матеріалі Громадського:

Авдіївка: 5 днів протистояння

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини