Життя

Україна має використати всі можливості для звільнення полонених – Геращенко

Життя/Україна має використати всі можливості для звільнення полонених – Геращенко
Зберегти
Вигляд

Україна має використати всі можливості, щоб звільнити полонених українців як з окупованих територій, так і затриманих та ув'язнених в Росії. Таку думку в ефірі Громадського висловила уповноважений президента України з питань мирного врегулювання на Донбасі Ірина Геращенко.

Вона також розповіла, що в гуманітарну підгрупу входять дві особи, що представляють Україну – це уповноважений президента Ірина Геращенко та представник СБУ Віктор Медведчук.

З її слів, наприкінці 2014 року СБУ створила спеціальну мобільну групу, в яку увійшли Віктор Медведчук, Василь Грицак і Юрій Тандит – переговорники, які стали опікуватися питаннями звільнення заручників.

«На мій погляд, Україна має використати всі можливості, щоб витягти наших бранців. Хочу ще раз наголосити, моя яка позиція, ідеологічні розбіжності і таке інше – це історія одна, але дуже важливо витягти зараз наших бранців і використати всі можливості», - заявилатвона.

«Очевидно, що ключі від усіх в’язниць, чи вони знаходяться в Російській Федерації, чи вони знаходяться на окупованих територіях, знаходяться в Кремлі», - додала Геращенко.

Вона також повідомила, що питання передачі російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва на Надію Савченко в Мінську не обговорювалось.

Геращенко підкреслила, що Україна вважає, що виконання 6 пункту Мінських угод про звільнення всіх заручників – це і звільнення тих 11 українців, які знаходяться в тюрмах Російської Федерації.

Пов`язані новини