УКРАЇНА

Україна може економити до 1,6 млрд гривень на закупівлі ліків щороку

УКРАЇНА/Україна може економити до 1,6 млрд гривень на закупівлі ліків щороку
Зберегти
Вигляд

Закупівля ліків через міжнародні організації дозволить Україні економити до 1,6 мільярда гривень щороку.

Про це в ефірі Громадського сказала Олександра Устінова, член правління «Центру протидії корупції».

«Якщо цього року всі закупівлі ліків будуть передані (міжнародним організаціям), плюс ще закупівля медичного обладнання щонайменше економія може скласти 1,5-1,6 млрд гривень», - сказала Устінова.

Вона також озвучила формулу, за якою можна вирахувати економію коштів на закупівлі ліків.

«З 2 млрд гривень, які були передані міжнародним організаціям для закупівлі ліків Україні (а це лише половина суми, які має МОЗ для закупівлі ліків в Україні), було зекономлено майже 800 мільйонів гривень. Це банальний підрахунок: береться ціна МОЗу 2014 року і береться ціна міжнародних організацій 2015 року. Переводиться і те і те в долари, тобто міжнародники закуповували в доларах, МОЗ в гривні, переводимо по курсу на момент підписання контракту і порівнюємо дві ціни. Ми ще від ціни МОЗу віднімали 12%, бо на той час вони мали сплачувати ПДВ (а міжнародники не сплачують), і міжнародні організації беруть свою комісії у розмірі плюс-мінус 5%», - пояснила Устінова.

До цього різниця у ціні ліків МОЗ та міжнародних організацій, за її словами, «осідала в кишенях чиновників та фармацевтичних ділків».

«Коли ми порівняли ці чисті ціни у нас різниця у цінах вийшла 800 млн гривень. Це лише на 2 мільярдах. Тобто це 40%, про які говорила СБУ, про які говорила наша організація декілька років поспіль, які щороку розкрадалися на закупівлі ліків. Це ті кошти, які осідали в кишенях чиновників та фармацевтичних ділків», - сказала Устінова.

Більше про:
# ліки
# МОЗ
Пов`язані новини