ENRU

Україна може покращити свою позицію в рейтингу Doing Business на 10 пунктів — МЕРТ

Україна може піднятися на 10 пунктів в рейтингу Doing Business-2018 після оцінки реформ незалежною комісією Світового Банку.

Про це розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. 

«Doing Business - один з основних рейтингів, на які орієнтуються інвестори під час вибору країни для вкладення коштів. Цього року ми ініціювали приїзд в Україну місії, що незалежно оцінить проведені реформи, опитавши бізнес та експертів. Минулого року така комісія не діяла, тому ми недоотримали кілька позицій у рейтингу. Якщо всі зміни будуть враховані, це, за нашими оцінками, додасть Україні 10 місць у рейтингу», - розповів Максим Нефьодов. 

31 травня 2017 року експерти Світового банку припиняють врахування змін та починають обробляти дані для щорічного рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.  

Серед ключових кроків, зроблених для покращення позицій України — полегшення доступу до електромереж, введення адміністративної відповідальності для представників органів влади за відмову прийняття документів без печатки та спрощення процедури реєстрації власності земельних ділянок. 

У рейтингу Doing Business-2017 Україна посіла 80 місце серед 190 країн світу.