УКРАЇНА

Україна може посісти 65-69 місце в рейтингу Doing Business-2017 – Мін'юст

УКРАЇНА/Україна може посісти 65-69 місце в рейтингу Doing Business-2017 – Мін'юст
Зберегти
Вигляд
lead

В рейтингу Doing Business-2017 Україна може посісти 65-69 місце.

Таку думку висловив міністр юстиції Павло Петренко під час круглого столу «Динаміка України у глобальному рейтингу Doing Business».

«Ми очікуємо підняття України в рейтингу з 83 на 69-65 позиції. Залежатиме від того, як саме враховуватимуть прогрес у реформах», – вважає Петренко.

Зокрема, Україна може піднятись з 30 позиції на 16 за показником «реєстрація бізнесу», з 61 на 34 за пунктом «реєстрація власності», з 88 на 7 за показником «захист прав інвесторів».

Крім того, Мін'юст буде ініціювати на найближчі засідання Кабміну план дій, щоб увійти до топ-50 у цьому рейтингу.

Але всі реформи можуть бути нівельовані, якщо не буде реформована судова система, зазначив глава Мін'юсту. Поки українські суди не захищають бізнес, ніхто сюди не інвестуватиме.

«Я звертаюсь до нардепів, які мають шанс нарешті завершити реформу судів, щоб зробити систему прозорою», – додав міністр.

Нагадаємо, що Світовий банк оцінює рівень комфорту для бізнесу в 189 країнах. Щороку після 31 травня рейтинг оновлюється. Поточна позиція України (станом на літо 2015) – 83. Це на 4 пункти вище за попередній рік.

За оцінками організації EasyBusiness, один пункт вгору у рейтингу означає для країни 12 млрд грн притоку інвестицій на рік.

Пов`язані новини