Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що України може стати енергонезалежною від імпортну палива до 2020 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що України може стати енергонезалежною від імпортну палива до 2020 року.

Про це він повідомив у інтерв’ю виданню «Обозреватель», передає прес-служба уряду.

Зокрема, на думку прем’єра, сприяти енергонезалежності має нарощення власного українського видобутку газу державною компанією Укргазвидобування.

«Наше завдання — до 2020 року добувати 20 млрд. Хоча минулого року ми споживали 33 млрд. Тому тут ще й питання у приватних компаніях, що видобувають газ. Плюс — заходи з енергозбереження», — заявив Гройсман.

Він додав, що завдання уряду наразі полягає у стимулюванні видобутку газу та запровадженні енергоефективних заходів.

«Насправді ми вже дуже серйозно зменшуємо споживання газу, але ще треба подолати довгий шлях. Сподіваюся, восени буде запущений абсолютно новий механізм Державного фонду енергоефективності. І це буде інструмент, який дозволить нам системно проводити модернізацію у житловому секторі», — наголосив Володимир Гройсман.

Раніше в Укргазвидобуванні повідомляли, що через відсутність постанови уряду, яка б дозволила компанії отримати ліцензію, там можуть закрити 39 газових родовищ.

Напередодні Нафтогаз повідомив, що у червні 2018 року планує розпочати закуповувати український газ у приватних газодобувних компаніях.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Також повідомлялось, що видобуток власного українського газу за перші 4 місяці 2018 року перевищив 5 мільярдів кубометрів газу. У планах уряду довести обсяги власного видобутку до 20 мільярдів кубометрів на рік.

Поділитись: