УКРАЇНА

Україна на третьому місці в Європі за рівнем тиску на журналістів

УКРАЇНА/Україна на третьому місці в Європі за рівнем тиску на журналістів
Зберегти
Вигляд
lead
Протягом третього кварталу 2016 року в Європі у відбулась безпрецедентна серія атак на засоби масової інформації. Україна займає третє місце у рейтингу країн, в яких відбулися напади на журналістську діяльність

Протягом третього кварталу 2016 року в Європі у відбулась безпрецедентна серія атак на засоби масової інформації. Україна займає третє місце у рейтингу країн, в яких відбулися напади на журналістську діяльність — всього зареєстровано 44 таких випадки.

На першому місці Туреччина (114 випадків), за нею — Росія (58 випадків).

Примітно, що в частини європейських держав, зокрема в Ірландія, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Норвегії, Фінляднії, Нідерландах, Бельгії, а також у Литві, Латвії та Естонії жодного випадку порушень свободи преси не зареєстровано.

Про це повідомляє Mapping Media Freedom.

Між 1 липня та 30 вересня мережа кореспондентів, партнерів та інших джерел Mapping Media Freedom всього зареєстрували 406 перевірених випадків погроз свободі преси, що на 16% більше за другий квартал цього року.

Протягом третього кварталу 2016 року європейські журналісти зіткнулися з наступними загрозами:

- 4 вбито;

- 54 побито;

- 107 заарештовано;

- 150 затримано, а потім звільнено;

- 122 заляканих шляхом психологічного тиску, сексуальних     домагань, погроз в інтернеті та дифамації;

- 29 випадків цензурування;

- 89 випадків запобігання висвітлення подій.

Важливим фактором зростання насильства щодо працівників ЗМІ була атака на турецький уряд 15 липня. Після проваленого державного перевороту, влада посприяла звільненню більш ніж 2,5 тис. журналістів, заарештувало і звинуватило у кримінальних злочинах 98, затримала 133 і закрила 133 видання.

Пов`язані новини