УКРАЇНА

Україна не дає підстав ЄС для призупинення безвізу — МЗС

8 лютого, 2018 17:59
УКРАЇНА/Україна не дає підстав ЄС для призупинення безвізу — МЗС
Зберегти
Вигляд
Україна з початку дії безвізового режиму з Євросоюзом не давала підстав для його призупинення.

Україна з початку дії безвізового режиму з Євросоюзом не давала підстав для його призупинення.

Про це в інтерв’ю «Європейській правді» заявив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

В угоді про безвізовий режим є кілька критеріїв, за якими ЄС може його призупинити для України.

«За всіма міграційними критеріями Україна не дає підстав говорити, що безвізовий режим буде призупинено», — заявив Погорельцев.

Він зазначив, що за час дії безвізу не спостерігалося зростання випадків відмови у в’їзді на кордоні, зростання кількості нелегалів на території ЄС, а також збільшення кількості прохачів притулку з України.

«Наступний критерій – зниження рівня співпраці країни з ЄС у сфері реадмісії (приймання громадян назад), тут у нас теж порядок. Ще один тригер – зростання ризиків громадському порядку або внутрішній безпеці держави-члена, зокрема, істотне зростання кількості тяжких злочинів або терористичних злочинів у третій країні, тобто в нашому випадку – в Україні. Тут, сподіваюся, також загроз не буде», — наголосив Погорельцев.

17 травня 2017-го у Страсбурзі Україна та ЄС підписали Угоду про безвіз. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.

Як скористатися «безвізом» на автівці: інструкція від МВС.

Більше про:
# безвіз
Пов`язані новини