В України не має правового рішення щодо проблеми затримання і катування цивільних осіб як представниками української влади, так і бойовиками на неконтрольованих територіях Донбасу.

Про це в ефірі Громадського заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

«Це питання треба обговорювати в парламенті. На сьогоднішній день правового врегулювання немає. Мене влаштовує позиція Матіоса стосовно розслідування порушеннь прав людини, незалежно від того, чи це стосується Служби безпеки України, Національної гвардії чи інших», — сказала Лутковська.

Також вона повідомила, що при передачі Україні з окупованої території 23 в’язів відбулася зустріч із так званим омбудсменом самоназваної «ДНР» Дар’єю Морозовою.

«Мороз запевнила мене, що вона раз на місяць відвідує українських в’язнів. Вона також запевнила, що українські в’язні отримують триразове харчування, мають нормальні умови утримання», — сказала Лутковська.

Раніше міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch презентували доповідь про випадки затримання і катування цивільних осіб як представниками української влади, так і бойовиками на неконтрольованих територіях Донбасу.

Що варто знати про цю доповідь, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись: