УКРАЇНА

Україна не обговорюватиме зміни до угоди з ЄС – голова МЗС

УКРАЇНА/Україна не обговорюватиме зміни до угоди з ЄС – голова МЗС
Зберегти
Вигляд

Україна не обговорює і не планує обговорювати в майбутньому зміни у тексті угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в коментарі LB.ua, коментуючи заяву прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте з проханням надати «юридично зобов'язуючі» гарантії щодо цієї угоди.

«Що стосується розмов про внесення змін до тексту Угоди, то ми їх не проводимо і вести не збираємося, а такі зміни неможливі як без нашої згоди, так і згоди всіх країн-членів ЄС», – сказав Клімкін.

За його словами, в разі якщо кимось все-таки розглядається така «теоретична можливість, то і «Україні теж є що запропонувати».

«Інша справа – інтерпретаційні заяви. Якщо хтось хоче запропонувати своє тлумачення положень угоди, особливо, коли цього вимагають міркування внутрішньополітичного характеру – це не найкраща для європейської єдності, але можлива опція. Головне, щоб ці інтерпретації не суперечили духу і змісту угоди. А дух її європейський. І зміст теж», – сказав міністр.

На думку репортера Радіо Free Europe Свобода в Брюсселі Рікарда Йозвяка, заява прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте щодо можливої зміни тексту угоди про асоціацію ЄС з Україною не є обґрунтованою і текст угоди вже змінити неможливо.

Пов`язані новини