УКРАЇНА

Україна не отримує подаровані США катери Island через бюрокартію — «Схеми»

30 березня, 2018 16:26
УКРАЇНА/Україна не отримує подаровані США катери Island через бюрокартію — «Схеми»
Зберегти
Вигляд
Український флот четвертий рік не може отримати подаровані США два патрульні бойові 30-метрові катери класу Island.

Український флот четвертий рік не може отримати подаровані США два патрульні бойові 30-метрові катери класу Island.

Як з’ясували журналісти проекту «Схеми», Україні доведеться лише заплатити за розконсервацію та транспортування — по 5 мільйонів доларів за кожен. При цьому власне виробництво катерів такого класу коштуватиме до 30 мільйонів доларів.

Наразі катери, що були на службі Берегової охорони США, стоять у порту Балтимора. Раніше такі ж дарували Грузії, Пакистану та Коста-Риці.

Як повідомляє проект, Україна такому подарунку «опирається» нібито через комерційні мотиви керівництва держави.

За даними «Схем», конкуренцію їм складають українські катери, які за державним замовленням зводить завод «Кузня на Рибальському» (єдиного працюючого підприємства, яке відбудовує флот), який належить президенту Петру Порошенку.

Зазначається, що в оборонному бюджеті вже закладені гроші на нові катери виробництва заводу.

 «Один «Айленд» разом із витратами на транспортування, навчання українських моряків та військове дообладнання обійдеться українському бюджету в середньому в шість разів дешевше, ніж подібний катер зі слабшими характеристиками, але збудований на українському заводі — ймовірно — президентському», — йдеться у сюжеті.

При цьому президент, прем’єр-міністр, очільник Міноборони на запитання журналістів щодо катерів відповідати відмовилися.

Пов`язані новини