Україна не зможе погасити на початкових умовах так звані «російські єврооблігації» на 3 млрд доларів, термін погашення яких настає у грудні 2015 року, про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства фінансів.

«Уряд України бере до уваги позицію Виконавчої ради МВФ, що так звані «російські облігації» є офіційним боргом для цілей політики МВФ стосовно простроченої заборгованості перед офіційними кредиторами за двосторонніми угодами», - повідомляє прес-служба.

Уряд України очікує, що нова політика Фонду стосовно кредитування за наявності простроченої заборгованості перед офіційними кредиторами дозволить йому продовжити надання фінансової допомоги Україні за програмою МВФ щодо Механізму розширеного фінансування, незважаючи на рішення України стосовно своїх єврооблігацій, термін погашення яких настає у грудні 2015 року. Уряд України доброчесно вів переговори стосовно реструктуризації даного боргу протягом усього часу згідно з цілями боргової операції, погодженими з МВФ, без упередженості щодо даних боргових зобов’язань.

«Незалежно від їх статусу, російські облігації належать до боргових зобов’язань України, які вона не може сплатити відповідно до їхніх первинних умов, не порушуючи при цьому фінансові цілі, визначені програмою EFF,та свої договірні зобов’язання відповідно до «положення щодо надання найбільших переваг кредитору», що міститься в умовах нових державних цінних паперів, випущених у листопаді 2015 року», - повідомляє Мінфін.

Також повідомили, що тримачі єврооблігацій України, термін погашення яких настає у грудні 2015 року, вирішили не брати участь у реструктуризації боргу, на яку погодилися тримачі усіх інших випусків облігацій України.

/ фото uapress.info

Поділитись: