Життя

Україна опустилася на 25-е місце в Глобальному рейтингу військової могутності

Життя/Україна опустилася на 25-е місце в Глобальному рейтингу військової могутності
Зберегти
Вигляд

Україна опустилася з 21-го на 25-е в Глобальному рейтингу військової могутності за підсумками 2015 року. Загалом цей рейтинг складається зі 126 країн.

Його опублікували на сайті Міжнародної ліги миру.

На думку експертів, це пов'язано з військовими діями на Донбасі та окупацією Криму. Зокрема, на території окупованого Криму перебувало багато бронетанкової техніки, авіаційної і техніки ВМС. Також багато техніки було знищено або виведено з ладу в боях на Донбасі, або ж виявилися несправними.

Так, наприклад, кількість танків зменшилася з 4 тисяч 112 одиниць (у 2014 році) до 2 тисяч 809, кількість одиниць авіатехніки зменшилася майже вдвічі - з 400 до 222. 

 

Перша десятка країн-лідерів за 2015 рік не змінилася порівняно з минулим роком – рейтинг очолює США, за ними йдуть Росія і Китай. Останні три рядки зайняли Малі, Мозамбік і Сомалі.

Глобальний індекс військової могутності (Global Firepower Index) – це рейтинг, що оцінює військову міць держав світу. У рейтингу держави ранжуються залежно від того, наскільки сильна армія країни.

Нагадаємо, статус учасника бойових дій станом на 26 січня вже отримали 101 тисяча 600 військовослужбовців і співробітників Збройних сил України.

Пов`язані новини