Україна отримала високу оцінку свого головування у лютому в Раді безпеки ООН від інших країн-членів

Україна отримала високу оцінку свого головування у лютому в Раді безпеки ООН від інших країн-членів.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає «Апостроф».

«Ми отримали дуже високу оцінку нашого головування. Я спеціально виписав з деяких листів подяки, які ми отримали: «елегантне, бездоганне, майстерне головування». Це приємно, і ці слова стосуються не тільки української делегації в ООН, але і самої України», — сказав постпред України при ООН.

За його словами, під час головування України, в Радбезі з’явилися непередбачені питання, сфокусовані саме на українській тематиці.

«Місяць лютий фактично почався з розгляду ситуації на Донбасі, це було 2 числа. І це була перша можливість для делегації США на чолі з новим постпредом висловити дуже чітку і тверду позицію нової адміністрації США по ситуації між Росією і Україною, включаючи позицію щодо Криму. Крім того, ми заслухали окремий брифінг — пріоритети австрійського головування в ОБСЄ. Так ось, левова частка дискусії і власне доповідь міністра закордонних справ Австрії пана Себастьяна Курца стосувалися саме України», — повідомив Єльченко.

Також він наголосив, що при підсумках роботи Радбезу за місяць, відразу кілька членів Ради звернулися знову до української тематики.

«Наприклад, США, Великобританія, Франція, Японія зробили посилання на свої попередні заяви і засудження російської агресії і інші принципові моменти», — додав постпред.

Нагадаємо, що Рада безпеки ООН провела на вимогу України відкрите засідання через загострення ситуації на Донбасі в районі Авдіївки.

Читайте також інтерв'ю Громадського з Єльченком: «Доки ти в Радбезі ООН — важливий і всім потрібний, маємо цим скористатися» — Постпред України при ООН Єльченко.

Україну обрано до Радбезу ООН на два роки — до кінця 2017-го. Така нагода за останні 70 років випадала лише тричі. У лютому Україна ще й головувала у Радбезі.

Дивіться репортаж Громадського: Як Україна головує в Радбезі ООН.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile