Президент України Петро Порошенко взяв участь у церемонії передачі італійській Вероні картин, що були викрадені та затримані на українському кордоні

Президент України Петро Порошенко взяв участь у церемонії передачі італійській Вероні картин, що були викрадені та затримані на українському кордоні. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Порошенко відзначив, що перекрити канал контрабанди вдалося завдяки зусиллям прокуратури, Держприкордонслужби та інших правоохоронців.

«Вдалося не тільки затримати контрабандистів, але і знайти ці безцінні твори мистецтва, які ми сьогодні нарешті після завершення всіх офіційних процедур повертаємо нашим італійським друзям», — додав український президент, виступаючи на церемонії.

Відтепер 17 картин будуть передані музею Кастельвеккьо у Вероні, звідки вони були викрадені в 2015 році.

«Я хотів би подякувати уряду Італії, меру Верони, посольству Італії за можливість продемонструвати в Музеї Ханенків ці 17 безцінних картин українцям», — сказав Порошенко.

Він додав, що вже десятки тисяч українців відвідали музей і побачили ці картини.

У свою чергу мер Верони Флавіо Тозі подякував українській стороні за сприяння у виявленні і поверненні цінних полотен.

«Так сталося, що ця історія мала неприємний і драматичний початок, і таке гарне завершення, адже вона буде служити відправною точкою для зміцнення нашої подальшої співпраці, в першу чергу в сфері культури, а також для зміцнення двосторонніх зв'язків», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що у Києві презентували 17 знайдених картин з музею Верони.

Нагадаємо, 6 травня в Одеській області при підготовці до переправи на територію Молдови було затримано 17 цінних картин, викрадених 11 листопада 2015 року з Міського музею італійського міста Верона.

 

Поділитись: