Економіка

Україна перейшла у контрнаступ у торгівельній війні з Росією

Економіка/Україна перейшла у контрнаступ у торгівельній війні з Росією
Зберегти
Вигляд

Україна вирішила поскаржитися на торгівельні бар’єри з боку Російської Федерації до Світової організації торгівлі (СОТ)

13 серпня Москва ввели нові заборони під гаслом «антисанкцій». Ембарго зачепило кондитерські вироби, молочну та сокову продукцію, дитяче харчування, а також пиво українського виробництва. Заборона на сільськогосподарські товари була поширена на Україну, Албанію, Чорногорію, Ісландію та Ліхтенштейн.

«Ми готуємо (звернення - ред) і по сільськогосподарській, і з промислової (групі товарів, - ред)», - цитує УНІАН торгового представника України Наталію Микольську.

Представник Мінекономрозвитку запропонувала експортному бізнесові, який зазнав збитків від дій РФ, звертатися до відомства, яке готуватиме доказову базу для скарги.

Микольська закликала експортерів, постраждалих від дій Росії, звертатися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі та надавати доказову базу для скарги до СОТ.

У СОТ уже подана скарга України з приводу закриття Россільгоспнаглядом російського ринку для українських постачальників рослинної продукції. Наприкінці серпня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся до ЄС із проханням збільшити квоти для української продукції у рамках зони вільної торгівлі через проблеми з РФ.

Росія останні роки регулярно використовувала торгівельні заборони як інструмент економічного тиску з політичною метою. У 2013-2015 роках під російське ембарго потрапляли українські солодощі, молочна продукції та інші харчові продукти. Схожі проблеми переживали і Молдова та країни Балтії, часто – після ухвалення невигідних Кремлю політичних рішень.

/Фото: World Trade Organization via Flickr

Пов`язані новини