УКРАЇНА

Україна підписала меморандум про енергетичне співробітництво з ЄС

24 листопада, 2016 16:44
УКРАЇНА/Україна підписала меморандум про енергетичне співробітництво з ЄС
Зберегти
Вигляд
lead
Україна та ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі. Документ визначив фундаментальні принципи співпраці сторін впродовж останніх 10 років

Україна та ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі. Документ визначив фундаментальні принципи співпраці сторін впродовж останніх 10 років.

Про це повідомляє прес-служба президента України.

«Підписаний меморандум передбачає, зокрема розширення співробітництва сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки на основі принципу солідарності та довіри; забезпечення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС та імплементації Третього енергетичного пакету ЄС; підвищення енергоефективності у всіх галузях споживання енергії; скорочення викидів парникових газів; сприяння використанню та розвитку відновлювальних джерел енергії, тощо», — йдеться у повідомленні.

Крім того, Україна та ЄС підписали угоду про фінансування заходу «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні».

Загальний бюджет впровадження  ініціативи складає 16,34 млн євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 млн євро, співфінансування МЗС Данії – 1,34 млн євро.

«Кошти ЄС будуть спрямовані на посилення спроможностей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією – Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а також забезпечення доброчесності працівників інших установ та органів юстиції», — зазначається в повідомленні.

Згідно з повідомленням, реалізація проекту розпочнеться наприкінці 2016 року за безпосередньої участі МЗС Данії.

Раніше повідомлялося, що заступник голови Єврокомісії по енергосоюзу ЄС Марош Шефчович обговорить в Москві 25 листопада підготовку до проведення тристоронніх консультацій з питань поставок російського газу

Пов`язані новини