Рада національної безпеки й оборони України на засіданні затвердила стратегічний оборонний бюлетень, повідомляється на сайті глави держави. Зазначається, що стратегічний оборонний бюлетень – це дорожня карта реформ сектору оборони та безпеки.

«Зазначений проект є фактичним початком реальної перебудови сектору оборони та безпеки для вступу до НАТО. Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємось в сфері наших міжнародних зобов’язань, але це той рубікон, який переходить українські ЗСУ та сектор оборони та безпеки для остаточного переведення під стандарти НАТО», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що бюлетень підготовлено за участі експертів із НАТО та Школи післядипломної освіти Військово-Морських Сил США. З його слів, очікуваним результатом оборонної реформи є створення за принципами і стандартами НАТО ефективних, мобільних, добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об’єднаних сил оборони зразка 2020-го року, які матимуть можливість гарантовано забезпечити оборону держави.

За словами президента, також слід удосконалити систему управління силами оборони, розмежувати повноваження органів державної влади з питань національної безпеки і оборони.

Президент окремо наголосив на необхідності дофінансування державного оборонного замовлення на 2016 рік. Також Порошенко наполягає на негайному підвищенні грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби.

Поділитись: