У лютому 2018 року Україна подасть меморандум в рамках позову в Міжнародний трибунал ООН з морського права про порушення РФ Конвенції ООН з морського права

У лютому 2018 року Україна подасть меморандум в рамках позову в Міжнародний трибунал ООН з морського права про порушення РФ Конвенції ООН з морського права, а результати за позовом можуть бути не раніше 2021 року.

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає «Інтерфакс-Україна»

«Ми також завершуємо зараз роботу над нашим меморандумом щодо конвенції морської, і він буде представлений на розгляд Арбітражу в лютому 2018 року», — сказала Зеркаль в ефірі «5 каналу».

Заступниця міністра зазначила, що після подачі меморандуму у РФ буде 3 місяці на подачу заперечень щодо юрисдикції, при цьому на дані заперечення Україна зможе подати свої коментарі.

«Після того, як ми надамо свій другий меморандум, будуть слухання, після яких буде ухвалено рішення про наявність чи відсутність юрисдикції в Арбітражу для розгляду цієї справи, тобто перші результати можуть бути вже в 2019 році», — додала вона.

Зеркаль також повідомила, що потім проведуть слухання по суті справи, а результатів варто «очікувати не раніше 2021 року».

Раніше повідомлялось, що протягом вересня до анексованого Криму незаконно заходили 30 суден.

Поділитись: