ENRU

Україна посіла 5 місце у світовому рейтингу з розвитку електромобілів

D19754a78ad877907
Nissan Leaf найбільш розповсюджений в Україні електромобіль Фото: nissan-elektro.com.ua

Україна посіла п'яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів. Швидше електричний транспорт розвивається лише в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї.

Дослідження опублікувало незалежне видання про електротранспорт InsideEVs.com, повідомляє AIN.ua.

Місця в рейтингу визначалися шляхом призначення балів за кількома критеріями.

Серед них – політична підтримка розвитку «зеленого» транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури тощо.

Максимальний бал, який можна було отримати – 100, однак лише дві країни змогли перетнути позначку в 50 балів: Норвегія і Китай.

Головна причина, за якою Україна набрала майже 39 балів і потрапила в п'ятірку лідерів, – швидке зростання частки електрокарів в числі нових автомобілів, придбаних українцями в минулому році.

За даними InsideEVs.com, серед авто, зареєстрованих вперше в 2016 році, на електромобілі припадає 4%. Видання підрахувало, що за останній рік цей показник зріс в п'ять разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2,5 тисячі.

При цьому більшість електромобілів старі і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання в європейських країнах. Половина з них – Nissan Leaf.

Зауважується, що Україна набагато випереджає інші країни Східної Європи і за темпами розвитку інфраструктури для електрокарів. Тут є як приватні зарядні станції, доступ до яких можливий лише за згодою власника, так і публічні, а також кілька десятків фастчарджерів, в основному китайського виробництва.

Посісти вище місце в рейтингу Україні не дозволила незначна підтримка електрокарів державою. Йдеться про прийняття наприкінці 2015 року законопроекту, який скасував ввізне мито на електромобілі.

Втім, в цій області ще є куди розвиватися. Наприклад, в грудні 2016 року до Верховної Ради внесли законопроект про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року. Закон досі не розглянуто.

Нагадаємо, що за результатами першого півріччя 2016 року Україна увійшла в 10 лідерів в Європі за продажами електрокарів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram