УКРАЇНА

Україна повернула танкер «Таманський» вартістю мільйон доларів

УКРАЇНА/Україна повернула танкер «Таманський» вартістю мільйон доларів
Зберегти
Вигляд
lead

Після 10 місяців судів з Росією, Держрибагенству України вдалося повернути нафтовий танкер «Таманський», який коштує близько мільйона доларів, про це повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

 25 травня  «Таманський» прибув до України у порт міста Іллічівськ.  

Поверненню судна в Україну передував тривалий судовий процесу  у Туреччині з  офшорним фрахтувальником  Сowen Management S.A. (Багамські о-ви), афілійованим з  Російською Федерацією. Фрахтувальник створив штучну заборгованість за ремонт судна, та на основі неї намагався незаконно продати судно через  виконавчу службу Туреччини.

З лютого 2015 року, фрахтувальник Сowen Management S.A. не виплачував Україні кошти за фрахт судна. 

З урахуванням пені борг складав близько 700 тис доларів США.

З кінця липня 2015 р. «Таманський» не виходив у море, а попередня команда (троє моряків-кримчан з українським громадянством) не отримували заробітну плату і врешті-решт у грудні 2015 р. втекли з судна

Україні вдалося зупинити продаж судна, але фрахтувальник не визнав Україну власником судна та надав в суд документи про його реєстрацію в судовому реєстрі РФ на підставі рішення про «націоналізацію».

Найближчим часом Держрибагентство планує провести  оцінку судна після року його фактичного простою та після цього  визначити найбільш вдалий для держави спосіб використання «Таманського»

Нафтовий танкер «Таманський», довжина якого складає 77 метрів, є державною власністю України.

Оскільки «Таманський» за договором фрахту фізично перебував у Туреччині, РФ не могла здійснити заволодіти судном як, наприклад, українськими портами, проте спробувала перереєструвати майнові права на націоналізоване українське майно.

5 січня  2016 року на судно у Туреччину прибув український капітан з екіпажем, а також було погашено борги перед портом, створені фрахтувальником. Прокуратурою Одеської області України, а також Прокуратурою Туреччини розпочате кримінальне провадження проти капітана за спробу заволодіти держаним майном в шахрайський спосіб.

09 травня 2016 року арешт з судна знято 24 Управлінням виконавчої служби Стамбулу.

Пов`язані новини