УКРАЇНА

Україна повідомила про підозру главі Конституційного суду РФ

12 березня, 2018 11:07
УКРАЇНА/Україна повідомила про підозру главі Конституційного суду РФ
Зберегти
Вигляд
lead
Україна повідомила про підозру голові та 18 суддям Конституційного Суду Російської Федерації у пособництві щодо анексії Криму.

Україна повідомила про підозру голові та 18 суддям Конституційного Суду Російської Федерації у пособництві щодо анексії Криму. 

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко. 

За його словами, головна військова прокуратура продовжує досудове розслідування за фактом розв’язання та ведення представниками влади і Збройних Сил РФ агресивної війни проти України, а також вчинення інших злочинів, що призвели до окупації Криму. 

«На підставі зібраних доказів 01.03.2018 складено повідомлення про підозру Голові та 18 суддям Конституційного Суду Російської Федерації у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків)», — ідеться у повідомленні.

18 березня 2014-го Москва за участю президента Володимира Путіна та самопроголошених представників так званої «влади Криму» підписали «Договір про прийняття до РФ Республіки Крим і створення у складі РФ нових суб’єктів». 

«Наступного дня судді Конституційного суду Росії, діючи за попередньою змовою групою із представниками влади та Збройних Сил РФ, як пособники у вчиненні останніми посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, грубо знехтувавши порядком розгляду та вимогами російського законодавства та міжнародних зобов’язань Російської Федерації, одноголосно визнали таким, що начебто відповідає Конституції РФ нікчемний «договір» між Російською Федерацією і так званою «республікою Крим» про прийняття до складу РФ цього квазіутворення», — зазначив Луценко.

Глава КС РФ Валерій Зорькін в одному з інтерв'ю зізнався, що «фактично судді виготовили кінцевий документ упродовж двох годин, що є безпрецедентним випадком для вищої юридичної інстанції Росії», а поспіх із прийняттям рішення «диктували події» та «прохання президента».

«Таким чином, штучна легітимізація керівництвом Російської Федерації окупації частини території України – Автономної республіки Крим і міста Севастополь, була б неможливою без указаного незаконного рішення суддів Конституційного Суду РФ», — додав генеральний прокурор.

Зазначеними діями судді Конституційного Суду Російської Федерації також заподіяли матеріальних збитків Україні на суму понад 1 трильйон гривень.

6 березня за допомогою кур’єрської служби міжнародної доставки та електронною поштою письмові повідомлення про підозру разом із пам’ятками про процесуальні права та обов’язки підозрюваного, а також повістками про виклик для проведення слідчих дій на 13 та 19 березня 2018 року, достаили за місцем роботи підозрюваних.

Якщо вони не з'являться до Головної військової прокуратури України без поважних причин підозрюваних «буде оголошено в розшук та скеровано до суду клопотання про надання дозволу на їх затримання з метою доставки в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою».

Пов`язані новини