УКРАЇНА

Україна повинна розширити повноваження НАБУ після оприлюднення е-декларацій — посол США

УКРАЇНА/Україна повинна розширити повноваження НАБУ після оприлюднення е-декларацій — посол США
Зберегти
Вигляд
lead
Україна повинна розширити повноваження НАБУ та прискорити створення нових антикорупційних інституцій, зокрема антикорупційного суду

Україна повинна розширити повноваження НАБУ та прискорити створення нових антикорупційних інституцій, зокрема антикорупційного суду.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

«Хвиля загального обурення корупцією, спровокована поширенням електронних декларацій українських чиновників, свідчить про необхідність розширити повноваження НАБУ і прискорити створення в країні антикорупційного суду», — повідомила надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович.

За її словами, США готові підтримувати Україну у боротьбі з корупцією. А проведення е-декларування — це початок, а не завершення процесу виявлення і припинення корупційної діяльності.

«Ми підтримуємо повноваження Національного банку України контролювати дотримання всіма учасниками банківського сектора України регулятивних норм, включаючи і проведення належної капіталізації. Прозорий і успішний банківський сектор є запорукою економічного відновлення України», — додала Йованович.

Вона також зауважила, що перспективу залучення корупціонерів до відповідальності повинні визначати український народ і уряд України.

Американська сторона очікує від українських правоохоронців розслідувань розкритих в ході декларування підозрілих фактів.

 «Система електронних декларацій про активи служить своїй поставленій мети — підвищити рівень прозорості серед високопоставлених чиновників. Ми сподіваємося, що правоохоронні органи України своєчасно виявлять і будуть розслідувати підозрілі корупційні справи», — підсумувала Йованович.

Раніше повідомлялося, що в ЄС закликають до належної перевірки е-декларацій антикорупційними агенціями України.

Пов`язані новини