Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії через порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво, підписаного в 1997 році.

Заступник глави МЗС України Вадим Пристайко заявив, що Україна підготував позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво, підписаного в 1997 році.

Про це він заявив в інтерв'ю «Укрінформу».

«Є так званий великий договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. У ньому написано, що Росія поважає територіальну цілісність і непорушність існуючих кордонів. Зараз ми беремо цю статтю і несемо в міжнародний суд. Ми протягом року готували відповідний позов , тепер ця підготовка закінчилася. Тому поки цей пункт є в договорі, але Росія його не виконує, нам є за що її судити», — сказав Пристайко.

Зауважується, що Україна не планує розривати цю угоду, оскільки її наявність дає можливість позиватись до суду.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року.

У ньому закріплюється принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

У 2014 році Росія анексувала український півострів Крим, а також надавала військову підтримку бойовикам Донецької та Луганської областей.

Поділитись: