Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до російської колеги з проханням повідомити місцезнаходження українського політв’язня Станіслава Клиха, якого незаконно засудили в Росії до 20 років колонії

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до російської колеги з проханням повідомити місцезнаходження українського політв’язня Станіслава Клиха, якого незаконно засудили в Росії до 20 років колонії.

Про це йдеться на сайті омбудсмена.

Раніше адвокат Клиха повідомив, що його ймовірно перевели із в’язниці до лікарні, однак цю інформацію не змогли перевірити.

«Водночас ані адвокат, ані родичі ув’язненого не володіють інформацією про те, до якого саме медичного закладу було переведено Станіслава Клиха, з якою метою і на який термін. Вказаний факт, без сумніву, дуже непокоїть матір ув’язненого», — йдеться у повідомленні українського омбудсмена.

У своєму зверненні Лутковська просить російську колегу повідомити про місцезнаходження Станіслава Клиха, причини його госпіталізації, а також стан його здоров’я.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: