Україна дуже рідко надає притулок і захист біженцям з країн СНД, в тому числі і з Узбекистану. Так тенденція більшою мірою зберігалась до кінця режиму Януковича, але і на сьогоднішній день ситуація докорінно не змінилась.

Про це в ефірі Громадського розповів співкоординатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич.

«Є сумна слава, що Україна не дає притулку і захисту. Особливо справедливо це було донедавна, до кінця режиму Януковича, і почасти – дотепер. Тому ті, хто може обрати інший маршрут – вони це роблять», – сказав він.

Так, у 2015 році біженцями визнали трьох з 22 узбеків, які звернулися до міграційної служби України, а в 2016 – жодного з чотирнадцяти. Не краща ситуація і з біженцями з інших країн.

За його словами, втікачі з Узбекистану все ж таки їхали до України, бо правозахисники фіксували випадки видачі або викрадення людей спецслужбами Узбекистану, особливо з території Росії та Казахстану.

«Всі, хто оцінював режим Карімова, говорили, що це диктатура з переслідуванням інакомислення. Але державна міграційна служба України наче існує в паралельному просторі, тому що вона продовжує відмовляти втікачам з Узбекистану в статусі біженця», – сказав він.

Нагадаємо, Карімов помер в п'ятницю, 2 вересня, після перенесеного в минулу суботу інсульту.

На думку правозахисників, жоден з претендентів, що може очолити державу після смерті президента Узбекистану Іслама Карімова, не може сприяти демократичним перетворенням в країні.

Громадське записало історії людей, які зазнали репресій і намагаються отримати в Україні статус біженців. 

Поділитись: