Україна ризикує втратити підтримку МВФ у випадку ескалації конфлікту (огляд преси)

default/Україна ризикує втратити підтримку МВФ у випадку ескалації конфлікту (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Не розкриваючи два джерела агентство новин Bloomberg повідомило, що Україна ризикує втратити підтримку Міжнародного Валютного Фонду у випадку ескалації конфлікту. Мова йде про кредит на суму в 17,5 мільярдів доларів. «Нова чотирирічна кредитна програма чекає на затвердження Ради Директорів МВФ, які представляють інтереси 188 країн-членів. Отримати згоду Ради Директорів буде складно якщо про-російські повстанці продовжать наступ та захоплення території, зокрема порту Маріуполь», - сказало одне із джерел Bloomberg. Щоправда як повідомило інше джерело, «поглиблення конфлікту може ускладнити ухвалення програми, але країни-члени МВФ продовжать підтримку України». «Цій підтримці може завадити тільки відкритий конфлікт з Росією, який охопить більшу частину України» - передає Bloomberg. Опитані особи просили не розголошувати їхніх імен, оскільки інформація є конфіденційною. «Будь-які сумніви щодо коштів МВФ можуть посилити тиск на союзників України, у тому числі США та Європейський Союз, які окремо намагаються збільшити своє фінансування країни, що стала сильніше потерпати від російського економічного тиску та більшої кількості атак з боку атак проросійських повстанців», - пише Bloomberg.

«Україні краще відмовитись від Донбасу», - таку ідею висловив на сторінках он-лайн версії журналу Focus експерт з країн Східної Європи у Німецькому товаристві зовнішньої політики DGAP Штефан Майстер. «Ця територія у будь-якому випадку втрачена, у всякому разі в найближчій перспективі. Віддавши східну частину країни, Київ міг би сконцентруватись на проведенні необхідних реформ, відновленні зруйнованої економіки та покращенні соціальної ситуації в країні». «Зараз схід України є інструментом в руках керівництва Росії, мета росіян – завдати збитків та встановити контроль над усією Україною». Штефан Майстер виступає за зміну стратегії Євросоюзу: «Для стабілізації ситуації довкола України потрібна масштабна інтеграція решти України в ЄС. Тобто іншій частині треба пропонувати перспективу членства в Євросоюзі, або НАТО, а також надати новий аналог плану Маршалла».

«Чому учасники акції «Антимайдан» у Москві влаштували такий дивний спектакль»? Відповідь на це запитання дає у Guardian журналістка Еллісон Куінн. Мітинг було організовано рухом, який створено проти «кольорових революцій». Але «у Росії вже є механізми для унеможливлення народних повстань. Про це свідчить справа проти критика Кремля Олексія Навального. Він був не тільки видалений з опозиційного руху завдяки цілій серії кримінальних справ, але й дискредитований в очах багатьох активістів. Ув’язнення його брата Олега також стало потужним стримуючим фактором для інших активістів», - пише Guardian. Видання вважає, що відвернення повстань – це не компетенція Антимайдану. «Але такий рух може влаштувати ефектну виставу, щоб залучити до своїх лав як можна більше людей. Це спроба добитись того, щоб страх перед зовнішнім світом став однією з головних турбот населення. Такий рух намагається скомпрометувати опозицію, створити враження, що Захід блокує Росію і переконати людей, нібито Путін – це єдиний їхній порятунок».

Що змінить приїзд в Україну 75 британських військових, а також інструкторів з інших країн членів НАТО, які тренуватимуть українців - про це розмірковує видання Economist. Багато хто з-поміж західних експертів вважає, що такий крок може лише сприяти ескалації конфлікту. Втім якщо сепаратисти навесні розвернуть черговий наступ, це мало що змінить у загальній ситуації, вважають автори статті. Ніхто не каже, що подібний крок може дійсно допомогти стримати російську агресію, розмірковує видання, але необхідно підняти ціну ескалації конфлікту, створити для Росію певну дилему, адже війна в Україні втрачає популярність серед росіян зазначають автори, а збільшення потоку вбитих російських солдатів матиме для Путіна свої політичні наслідки.