ENRU

Україна співпрацюватиме з Китаєм та Малайзією в антарктичних дослідженнях

Україна почне співпрацювати в галузі антарктичних досліджень з Китаєм та Малайзією, а також розширюватиме співробітництво з Туреччиною.

Такої домовленості було досягнуто під час 40-ї Консультативної наради з Договору про Антарктику, що завершилася 1 червня у Пекіні, передає Міністерство освіти і науки.

«Під час двосторонніх зустрічей з делегаціями КНР та Малайзії ми домовилися провести переговори щодо співпраці і за їх результатами підписати Меморандуми про науково-технічне співробітництво в галузі антарктичних досліджень», —  сказав очільник української делегації, директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

За його словами, з Туреччиною такий меморандум вже підписано, тож з її представниками Україна обговорювала напрями подальшої взаємодії.

«З Китаєм для нас важливим є здійснення спільних наукових досліджень, обмін науковцями на станціях, співпраця у сфері логістики. Стосовно ж Малайзії та Туреччини, які не мають власних станцій в Антарктиді, то вони мають бажання долучатися до проведення досліджень на українській станції «Академік Вернадський». Наше завдання створити для цього відповідні умови», – сказав Чеберкус.

Він відзначив, що торік турецькі науковці вже брали участь у короткострокових дослідницьких проектах на базі української інфраструктури. Вони вивчали біологію морів та процес танення льодовиків. Результати цих досліджень та вдячність українським партнерам були озвучені турецькою стороною під час наради.

Українська делегація також домовилася про проведення спільних заходів з колегами з Франції, зокрема, культурних, на базі Французького інституту.

Нагадаємо, що 1 квітня з Києва вирушила 22-га українська антарктична експедиція.

Також повідомлялося, що Китай у 2018 році розпочне будівництво в Антарктиді свого першого аеродрому.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram